Biuletyn Euro Info 3/2020

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2020

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

handel elektroniczny nie jest dla nas zjawiskiem nowym; jego rola oraz udział w rynku rosły systematycznie od co najmniej kilkunastu lat. Jednak od połowy marca tego roku, czyli od ogłoszenia stanu pandemii koronawirusa, sprzedaż internetowa w zasadzie przestaje być opcją, a coraz bardziej staje się koniecznością. Według danych GUS udział handlu elektronicznego w sprzedaży detalicznej wzrósł w marcu 2020 r. aż o 45%, a w następnym miesiącu – o kolejne 28%. Zdecydowana większość ekspertów jest zdania, że zmiany zachowań zakupowych są nieodwracalne. A to stawia firmy przed koniecznością podjęcia strategicznych decyzji co do ich dalszego rozwoju – zwłaszcza w obszarze sprzedaży. Aby przyczynić się do trafności tych decyzji, przygotowaliśmy cykl artykułów dotyczących prowadzenia sklepu internetowego. Tekst pt. „Handel elektroniczny jako narzędzie redukcji strat finansowych w czasach pandemii” to jego pierwsza część, zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

Tym przedsiębiorcom, którzy prowadzą lub planują rozpoczęcie działalności gospodarczej za Oceanem Atlantyckim, polecamy lekturę artykułu pt. „CCPA, czyli ochrona danych osobowych w Kalifornii”. Okazuje się, że kwestie związane z ochroną danych osobowych nie ograniczają się wyłącznie do obszaru Unii Europejskiej.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

 

Z wyrazami szacunku

zespół redakcyjny

Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Biuletyn Euro Info 6/2021

Poradnik

Biuletyn Euro Info 6/2021

Zobacz
Badania CAWI oraz IDI w ramach ewaluacji on-going działań 2.2 i 2.21 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, 2014-2020

Raport

Badania CAWI oraz IDI w ramach ewaluacji on-going działań 2.2 i 2.21 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, 2014-2020

Zobacz
Business Pulse Survey Polska: Podsumowanie wyników IV edycji badania

Raport

Business Pulse Survey Polska: Podsumowanie wyników IV edycji badania

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań