Biuletyn Euro Info 2/2020

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2020

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

niedawno Sejm uchwalił ustawę nowelizującą przepisy dotyczące CIT. Tym samym do polskiego porządku prawnego została wdrożona tzw. dyrektywa ATAD 2. Podstawowym założeniem wspomnianych przepisów jest zapobieganie uzyskiwania korzyści podatkowych z powodu odmiennego traktowania danego podmiotu lub danej płatności przez organy fiskalne różnych państw. W praktyce oznacza to, że podatnicy będą zobowiązani do przeprowadzania analizy dokonywanych operacji finansowych pod kątem wykorzystywania w nich instrumentów hybrydowych lub podmiotów hybrydowych. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. „Struktury hybrydowe. Kolejny krok w przeciwdziałaniu stosowania agresywnej optymalizacji podatkowej”.

W bieżącym numerze kontynuujemy także omawianie zagadnień dotyczących klauzuli siły wyższej w umowach. Tym razem rozpatrujemy ten temat w kontekście prawa międzynarodowego, w tym m.in. systemu common law i tzw. systemu kontynentalnego.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

 

Z wyrazami szacunku

Zespół redakcyjny

Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Biuletyn Euro Info 6/2021

Poradnik

Biuletyn Euro Info 6/2021

Zobacz
Badania CAWI oraz IDI w ramach ewaluacji on-going działań 2.2 i 2.21 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, 2014-2020

Raport

Badania CAWI oraz IDI w ramach ewaluacji on-going działań 2.2 i 2.21 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, 2014-2020

Zobacz
Business Pulse Survey Polska: Podsumowanie wyników IV edycji badania

Raport

Business Pulse Survey Polska: Podsumowanie wyników IV edycji badania

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań