Pomiń nawigację

Seria: Planowanie strategiczne w MMSP

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2014

Język: PL

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Dynamika przemian zachodzących w globalnej gospodarce zwiększa potrzebę przewidywania i myślenia strategicznego wśród przedsiębiorców. Strategia rozwoju firmy to zapewnienie realizacji podstawowych celów każdego przedsiębiorstwa – przetrwania, rozwoju, pokonania konkurencji i utrwalenia swojej pozycji na rynku w przyszłości.

Należy jednak pamiętać, że nie ma jednej uniwersalnej strategii rozwoju dla każdej firmy. To, co sprawdziło się w jednej firmie, niekoniecznie przyniesie sukces innej. Jedno powinno mieć miejsce w każdym przedsiębiorstwie – to prawidłowy przebieg procesu formułowania i wdrażania strategii, który jest podobny w różnych firmach niezależnie od wielkości, branży czy obszaru działania.

Firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, w porównaniu z dużymi firmami, borykają się z nieco innymi kategoriami wyzwań pojawiających się w trakcie procesu przygotowywania i wdrażania strategii. Dlatego też próby kopiowania w firmach z tego sektora doświadczeń, narzędzi czy podejść do tworzenia strategii sprawdzonych w firmach dużych bywa obarczone ryzykiem niepowodzenia. Warto pochylić się nad wyzwaniami charakterystycznymi dla MMSP, tak by dostosować proces przygotowania i wdrażania strategii do realiów funkcjonowania tego sektora.

Oddajemy Państwu zbiór praktycznych wskazówek, pokazujących na co warto zwrócić uwagę w procesie przygotowania i wdrożenia strategii, tak by jak najefektywniej wykorzystać włożony czas i zaangażowanie, w efekcie osiągnąć założony w strategii sukces biznesowy.

Spis treści

Jak wygląda proces budowania i wdrażania strategii?
Jakie wyzwania możesz napotkać w procesie budowania i wdrażania strategii?
20 przykazań
O czym warto pamiętać
Podsumowanie

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Zarządzanie zespołem

Poradnik

Zarządzanie zespołem

Zobacz
Zarządzanie innowacyjne

Poradnik

Zarządzanie innowacyjne

Zobacz
Firma w rodzinie czy rodzina w firmie - metodologia wsparcia firm rodzinnych

Poradnik

Firma w rodzinie czy rodzina w firmie - metodologia wsparcia firm rodzinnych

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań