18 września 2020

„Diament meblarstwa” – konkurs na najlepsze produkty branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. Zgłoś się do 12 października!

Trwa 15. edycja konkursu „Diament meblarstwa”, w której ponownie wyłonione zostaną najlepsze produkty w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. W tym roku zgłoszenia przyjmowane są do 12 października br., w aż 21 kategoriach. Projekty będą oceniane pod względem wzornictwa, zgodności z aktualnymi trendami, technologii, innowacyjności oraz funkcjonalności i ergonomii. W gronie patronów honorowych konkursu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zwycięzców wskaże kapituła, w skład której wchodzą m.in. architekci, projektanci wnętrz, blogerzy, przedstawiciele mediów, naukowcy i eksperci z branży meblarskiej. W jury znajdzie się również Anna Forin, dyrektor Departamentu Usług Proinnowacyjnych w PARP.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w grudniu br. w Warszawie.

Organizatorami konkursu jest wydawnictwo meble.pl (miesięcznik BIZNES meble.pl i portal www.biznes.meble.pl) oraz sklep internetowy z asortymentem z zakresu meblarstwa Meble.pl S.A.

Więcej informacji.


PARP ma w swojej ofercie programy skierowane do firm z branży meblarskiej i wzorniczej.

  • Konkurs „Wzór na konkurencję” wspiera wykorzystanie profesjonalnych usług wzorniczych przez sektor MŚP. W ramach dwuetapowego programu przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie na pełen cykl projektowy – od audytu i opracowania strategii wzorniczej (I etap) po wdrożenie strategii (II etap). Nabór do pierwszego etapu zakończył się w ubiegłym roku, a do drugiego trwa do 31 sierpnia 2021 r.
  • Planowane jest uruchomienie w tym roku kolejnej edycji konkursu „Design dla przedsiębiorców”, który daje możliwość sfinansowania profesjonalnego procesu projektowego, którego efektem będzie wdrożenie nowego lub ulepszonego wyrobu/ usługi.
  • PARP zrealizowała również pilotażowy program „Granty na dizajn”, dzięki któremu producenci mebli otrzymali wsparcie projektantów.

Opublikowano: 18.09.2020 14:59
Poprawiono: 18.09.2020 15:02
Modyfikujący: dawid_cybulski
Udostępniający: dawid_cybulski
Autor dokumentów: