10 lipca 2020

Ruszył nabór startupów do KPT ScaleUP

Już po raz piąty ScaleUP, inicjatywa realizowana przez Krakowski Park Technologiczny i finansowana z Funduszy Europejskich, czyli akcelerator Przemysłu 4.0, szuka startupów do procesu akceleracji. Młodzi przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z doświadczenia opiekunów oraz partnerów przemysłowych, którzy pomogą udoskonalić innowacyjne produkty i usługi stworzone przez młode spółki, przetestować je w środowisku biznesowym oraz wdrożyć na rynku. Nabór potrwa do 15 lipca br.

Młodzi przedsiębiorcy, którzy zgłoszą się do ScaleUp otrzymają starannie opracowany pakiet wsparcia. W jego skład wchodzi bezzwrotna dotacja, wynosząca do 200 000 złotych, rozbudowany program szkoleń i warsztatów pomagający w zarządzaniu firmą, a także – sesje mentoringowe z uznanymi osobistościami świata biznesu. Dzięki rozmowom z praktykami zarządzania, innowatorami czy prezesami cenionych firm, możliwe będzie przygotowanie się na wyzwania stojące przed każdą młodą spółką.

- Do udziału w naszej akceleracji zapraszam wszystkie startupy, które oferują ciekawe rozwiązania dla przemysłu. Szukamy produktów i usług dla takich obszarów jak produkcja, magazynowanie i logistyka, BHP, kontakt z klientem czy szeroko rozumiane procesy biznesowe – zachęca Angelika Popławska, kierowniczka programu KPT ScaleUP. - Ważne jest, aby startująca do naboru firma dysponowała co najmniej prototypem produktu B2B – zaznacza.

Ważnym elementem akceleracji jest udział partnerów przemysłowych. To duże firmy i liderzy na swoich rynkach, którzy przez całą półroczną akcelerację będą współpracować ze startupami. Jak pokazują cztery dotychczasowe edycje, będzie to realne zaangażowanie – od procesu doskonalenia produktów i usług, aż po przygotowanie do finalnego wdrożenia. Partnerami akceleratora w tej edycji zostały: Grupa TAURON, Grupa Azoty, Lafarge Polska, ASTOR, Warbud, Werner Kenkel, Woodward, JMP Flowers, Aluprof, Grupa VOX, Velvet Care, Voxel i ES System. Wyzwania partnerów przemysłowych – czyli te obszary, dla których poszukują rozwiązań  – można obejrzeć tutaj: link.  

Grono osób bezpośrednio wspierających startupy poszerzają opiekunowie. To osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z firmami technologicznymi, które będą w stałym kontakcie z akcelerowanymi startupami. Będą służyć codzienną pomocą i mobilizować je do osiągania kolejnych kamieni milowych w projekcie.

Akcelerator KPT ScaleUP jest zarządzany przez Krakowski Park Technologiczny i współfinansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Zbudowany przez KPT ekosystem liczy około 350 przedsiębiorstw, które przy wsparciu Parku mogą rozwijać się w optymalnych warunkach. Eksperci z KPT ScaleUP w dotychczasowych czterech edycjach programu wsparły swoim know how 54 startupy działające w obszarze Przemysłu 4.0 (m.i.n. Airly, Insignes Labs, Optimo Light, Seedia, Sense Monitoring, 1000 realities czy ExMetrix.). Nabór do piątej edycji potrwa do 15 lipca 2020 r. Zgłoszenia są przyjmowane za pomocą formularza – link.

Opublikowano: 10.07.2020 12:39
Poprawiono: 13.07.2020 13:11
Modyfikujący: dawid_cybulski
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: