Pomiń nawigację

14 stycznia 2020 r.

InvestHorizon – zgłoszenia polskich startupów technologicznych do 31 stycznia 2020 r.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca młode firmy technologiczne do udziału w 3. edycji programu akceleracyjnego organizowanego w ramach InvestHorizon. Polskie startupy technologiczne mogą składać wnioski do 31 stycznia br.

Program umożliwia spotkania z przedsiębiorcami, trenerami i inwestorami – przyczyniając się do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów.

InvestHorizon jest to projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w porozumieniu z programem EUREKA. Projekt jest realizowany w międzynarodowym konsorcjum, w skład którego wchodzą wiodące w Europie instytucje finansowe zajmujące się pozyskiwaniem finansowania dla start-upów. Jednym z partnerów projektu jest bank inwestycyjny BPI France.

Celem projektu InvestHorizon jest pomoc zaawansowanym technologicznie start-upom w pozyskaniu finansowania w ramach Rundy Inwestycyjnej Serii A.  Środki pozyskane przez startup w ramach rundy inwestycyjnej serii A są wykorzystywane przede wszystkim na potwierdzenie zapotrzebowania rynku na produkt startupu w dużej skali. Inwestorzy w rundach inwestycyjnych serii A w zamian za kapitał uzyskują bardzo silne prawa (preferencje) w startupie powiązane z ich udziałami.

Runda inwestycyjna Serii A skierowana jest do start-upów, które:

  • Posiadają technologię, która może być skalowalna,
  • wykażą iż jest realne zapotrzebowanie na jego produkt czy usługę, które przekłada się na pozyskiwanie klientów i ich stały wzrost,
  • posiada biznes plan, w którym pokazany jest m.in. sposób skalowania biznesu,
  • zespół składa się nie tylko z założycieli, ale również z osób kluczowych.

W ramach projektu InvestHorizon polskie firmy technologiczne mogą skorzystać z 6 miesięcznego programu akceleracyjnego, który obejmuje:

  • Open services (webinaria, szkolenia online);
  • coaching i mentoring prowadzony w ramach grup tematycznych  tzw. Online Trust Groups;
  • szyte na miarę spotkania z inwestorami;
  • spotkania typu Bootcamp – którego celem będzie m.in. wypracowanie poprzez coaching kluczowych problemów i wyzwań związanych ze skalowaniem produktu/usługi;
  • szkolenie dot. pitchingu;
  • udział sesjach pitchingowych (online i w miejscu) przed zaproszonymi inwestorami (Venture capital: korporacje, anioły biznesu, etc.)

Sesja pitchingowa dla start-upów z Polski odbędzie się 24 czerwca 2020 r. w Krakowie.

Więcej informacji nt. programu Invest Horizon

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 stycznia 2020 r.

Zgłoszenia można składać pod linkiem: https://investhorizon.eu/accelerator-apply

Dodatkowych informacji udziela Monika Fiszer: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Może Cie zainteresować

Opublikowano: 14.01.2020 12:18
Poprawiono: 17.01.2020 16:52
Modyfikujący: Paweł Skowera
Udostępniający: dawid_cybulski
Autor dokumentów: