21 października 2016

Wyróżnienie partnera Enterprise Europe Network i DELab UW „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” dla VPPlant!

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że partner Enterprise Europe Network i DELab UW – Virtual Power Plant – otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” przyznany wspólnie przez redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl. Nagroda została przyznana za Enabler DSR, czyli usługę optymalizacji zużycia energii w budynkach wielkokubaturowych.

 

Enabler DSR to rodzaj usługi optymalizacyjnej polegającej na dostosowywaniu zużycia energii elektrycznej i ciepła w wielkokubaturowych budynkach do ich zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowników. Dokładniej, chodzi o nałożenie innowacyjnej nakładki sprzętowo-programowej na dotychczas używane systemy sterowania budynkami. Spółka stworzyła rozwiązanie korzystając z dofinansowania udzielonego jej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Alfa Bridge.

„Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” to swoiste rozwinięcie formuły przyznawanych przez obie redakcje od lat nagród Nowy Impuls. Honorowano nimi firmy, instytucje i osoby, które wniosły do polskiej gospodarki i sektora paliwowo-energetycznego nową jakość, wyznaczały kierunki pozytywnych zmian. Tym razem organizatorzy postanowili poszerzyć merytoryczny fundament nagród, zwracając szczególną uwagę na efektywność rozwiązań energetycznych. Zgłoszenia mogły nadsyłać firmy i instytucje działające na rynku energetycznym. Następnie zgromadzony materiał został poddany ocenie ekspertów i kolegium redakcyjnego.

Źródło: http://www.delab.uw.edu.pl/pl/wyroznienie-dla-vpplant/